Legenda i misja

Taka była nasza Misja, założenia i początki:

MISJA SZCZECIŃSKIEGO KLUBU POZYTYWNYCH CZAROWNIC SKPC

Misją Szczecińskiego Klubu Pozytywnych Czarownic jest zapewnienie Członkiniom dogodnych warunków do rozwoju poprzez wzajemne wsparcie i wspólne zdobywanie wiedzy.

KIM JESTEŚMY I CO ORAZ JAK CHCEMY OSIĄGNĄĆ CZYLI „A PO CO TO WSZYSTKO?”

Jesteśmy grupą fantastycznych kobiet różnego kroju i koloru, o przeróżnych zainteresowaniach, poglądach i wykształceniu. Łączy nas chęć rozwoju, działania, samostanowienia i polepszania swojego życia.

Każda z nas specjalizuje się w jakiejś dziedzinie, więc ma wiedzę i doświadczenie, które może przekazać innym Wiedźmom prowadząc zajęcia i warsztaty. Wynikają z tego dla nas przeróżne korzyści:
– jesteśmy samowystarczalne – wymiana na kształt banku czasu – każda Czarownica wnosi do wspólnego kociołka to co potrafi, a czerpie to, czego potrzebuje,
– odkrywamy własny potencjał widząc ile możemy zrobić dla innych,
– uczymy siebie efektywnie (30% wiedzy nabywasz ucząc się, 50% powtarzając, 90% ucząc innych).

Stosujemy konwencjonalne i niekonwencjonalne metody, aby osiągnąć cele określone w Misji i Statucie. Jesteśmy zdania, że każdy sposób jest dobry o ile prowadzi nas ku dobru i lepszemu życiu.

KIM NIE JESTEŚMY

Nie jesteśmy profesjonalną grupą wsparcia i nie możemy zapewnić pomocy osobom uzależnionym i z ciężkimi zaburzeniami.
Interesuje nas głównie działanie, a nie rozpatrywanie bez końca swoich frustracji i niepowodzeń.
Ponadto, istnienie klubu wynika z naszej potrzeby i fantazji, a naszą intencją nie jest udowadnianie czegokolwiek. Jeśli się to komuś nie podoba, niech nam lepiej nie zawraca głowy, przecież nie wiadomo do końca jak to było z tymi Czarownicami … może jednak umiały zamieniać w ropuchy 😉 …

JAK TO WSZYSTKO SIĘ ZACZĘŁO …

Idea klubu pojawiła się po raz pierwszy w głowie naszej Naczelnej Czarownicy Beaty z Warszawy. Bea organizowała spotkania dla Kobiet, w trakcie których dzieliły się wiedzą, doświadczeniami i udzielały sobie nawzajem wsparcia. Nazwała inicjatywę Zlotem Pozytywnych Czarownic i zachęciła do korzystania z pomysłu.

Więcej nie było trzeba … Oganda postanowiła wraz z Wiedźmami Ajsengą i Bo zasiać ziarno i zobaczyć co z tego wyrośnie …

Co rosło przez 4 lata można zobaczyć w przewodniku po zlotach.